پایگاههای اطلاعاتی (1398-03-19)


پایگاههای اطلاعاتی

سیویلیکا یا مرجع دانش، یک پایگاه تخصصی است که به نمایه‌سازی و نشر مجموعه مقالات همایش و کنفرانس‌های داخل کشور ایران می‌پردازد. در سیویلیکا می توان به محتوای مقالات همایشهای کشور دسترسی داشت. برای دسترسی به مقالات سیویلیکا پس جستجوی مقاله ایمیل خود را وارد کنید. لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. از آنجا که سیویلیکا تنها در داخل دانشگاه قابل دسترسی است خواهشمند است مقالات ارسالی به ایمیل خود را تنها در دانشگاه دانلود فرمایید. دانشجویان دکتری و اعضاء محترم هیئت علمی می توانند با مراجعه به بخش مرجع کتابخانه نسبت به دریافت کارت مقالات سیویلیکا جهت دانلود در خارج از دانشگاه اقدام کنند.

 

مگ ایران پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به شناسنامه همه مجلات کشور ایجاد شده است.  مقالات در مگ ایران یا به صورت تمام متن و یا چکیده و یا تنها عنوان (جهت استناد) قابل مشاهد است. اکثر مقالات موجود به صورت تمام متن موجود است. دانلود مقالات خود در مگ ایران بدون نیاز به نام کاربری و کلمه عبور در محیط دانشگاه امکان پذیر است.

 

پایگاه مجلات تخصصی نور، بانک اطلاعاتی متنی-تصویری است که در راستای تسهیل و ترویج امر پژوهش، وظیفه شناسایی و عرضه مجلات تخصصی علوم اسلامی و انسانی در فضای مجازی را بر عهده دارد. برای استفاده از مقالات نورمگز در صورت داشتن نام کاربری و کلمه عبور،  پس از ورود به پایگاه نسبت به دانلود مقاله اقدام فرمایید. در صورت نداشتن کلمه کاربری در قسمت عضویت می توانید نسبت به ایجاد عضویت اقدام فرمایید. دسترسی پایگاه اطلاعاتی نور تنها در داخل دانشگاه امکان پذیر است. 

 

نمامتن نشریات ایران، متن کامل مقالات، نقدآثار، گفتگوها، گزارش ها و... را از سال 1377 تا سال 1392 در بردارد. برنامه نمامتن یک سامانه پیشرفته و قدرتمند جهت جستجوی مطالب مندرج در نشریات می باشد. علاوه بر این، برنامه نمامتن عرضه کننده جامع ترین منبع اطلاعاتی الکترونیک شامل تحقیقات علمی، فرهنگی، هنری، صنعتی، اقتصادی و دینی مطبوعات است که دارای کلیه مقالات، نقدها و گفتگوها از نشریات سراسرکشور می باشد. 

 

مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی یک بانک جامع اطلاعات علمی است که خدمات خود را از طریق درگاه SID و در قالب سه بانک نشریات علمی، مجامع علمی و طرح های پژوهشی به کاربران ارائه می دهد. دسترسی به منابع اطلاعاتی SID از طریق وب سایت این مرکز به صورت کاملاً رایگان است

 

پرتال جامع علوم انسانی به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت علم پژوهشی ایجاد شده است. وجه تمایز پرتال جامع علوم انسانی با سایر پایگاه داده های مشابه، دسته بندی موضوعی داده های علمی در آن می‌باشد که در قالب بیش از 3200 موضوع، حوزه های مختلف علوم انسانی را شامل می شود. مزیت دیگر پرتال جامع علوم انسانی دسترسی آسان و رایگان مخاطبان به منابع پرتال جامع علوم انسانی می باشد. 

سامانه دسترسی به مقالات لاتین دسترسی به 300 پایگاه اطلاعاتی مانند Science Direct, Taylor and Francis, Wiley, Sage, Jstor و .... ، امکان دانلود بیش از 2 میلیون كتاب الكترونيكي، و همچنین دسترسی تمام متن به پایان نامه های پايگاه اطلاعاتی ProQuest از طریق سامانه دانش لینک امکان پذیر است. همچنین از طریق سامانه دانش لینک امکان دسترسی به پایگاههای استنادی نظیر Web Of Science و Scopus برقرار است

سامانه دسترسی به منابع اطلاعاتی دسترسی آزاد (Zednee): دسترسی به منابع اطلاعاتی رایگان جهان از طریق سامانه Zednee فراهم شده است.


تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.